top of page

Burçlara göre ev dekorasyonu

Güncelleme tarihi: 17 Kas 2022

Burçlar karekterimiz kadar zevklerimizi de etkiliyor.

Burcunuzla evinizin dekorasyonu ne kadar etkili, buyrun başlıyoruz:

1. KOÇ BURCU (21 MART - 20 NİSAN)

Yalnız kalmaktan hoşlanan lider Koç burçları için rahatlık her şeyden önemlidir. Bu yüzden evlerinde yer alan odalarda minimal mobilyalar tercih etseler bile bolca alan bırakmaktan yanadırlar. Dekorasyonda kırmızı ve bordo rengi tercih eden Koçlar'ın favori odalarıysa yatak odası ve çalışma odasıdır.

Deneyimler koçlar için fazlasıyla önemli olduğundan, çoğu kez evde kendilerine oyun alanı bırakmayı severler. O yüzden az ve öz eşyalar, minimal seçenekler endüstriyel stillerini kusursuz hale getirmeye yardımcı olur.


2. BOĞA BURCU (21 NİSAN - 20 MAYIS)

Boğalar adeta dekorasyon için yaratılmışlardır. Klasik ve Amerikan tarzdan hoşlanan Boğalar rahatlarına düşkün oldukları için onları yormayacak doğal ve mavi tonlardaki renkleri seçerler. Uyku onlar için olmazsa olmazdır, bu yüzden rahat bir yatağa servet harcayabilirler. Favori odaları da yatak odasıyla, büyük ve rahat bir koltuğa sahip oturma odalarıdır.

Masif mobilyalar, işlevselliği ön planda olan eşyalar Boğa ların olmazsa olmazlarıdır.


3. İKİZLER BURCU (21 MAYIS - 21 HAZİRAN)

Tasarım ve yaratıcılık konusunda adeta gurme olan İkizler'in bu özelliği hareketi çok sevmesine de bağlanabilir. Evlerinde insan ağırlamaya meraklı olan İkizler için eşyaları hafif ve taşınabilir olmalıdır çünkü durmadan dekor değiştirmeye meraklılardır. En sevdikleri oda olan oturma odasını ise turuncu, sarı gibi canlı renklerle döşemekten keyif duyarlar.

Sofistike bir dekorasyon tarzı vardır. Konuklarını büyük ve şık sofralarda ağırlamayı sever, yaratıcı ve parlak fikirlerini sergilemekten hoşlanır. Her daim, herkesi şaşırtacak bir fikri mutlaka vardır. Dekorasyon, onun kendini ifade etmesinin ideal anahtarlarından biridir.


4. YENGEÇ BURCU (22 HAZİRAN - 22 TEMMUZ)

Evcilliğiyle nam salmış Yengeçler için ev, kendilerini ve sevdiklerini dış dünyanın tehlikelerinden korudukları en güvenilir yerdir. Oturma odalarındaki devasa rahat kanepeler, retro biblolar ve yumuşak battaniyeler vazgeçilmezleridir. Dekorasyonda en fazla tercih ettikleri renkler, rahatlığın temsilcisi mavi veya yeşildir. Favori odalarıysa yatak odası görünümlü oturma odalarıdır.


5. ASLAN BURCU (23 TEMMUZ - 23 AĞUSTOS)

İşte ihtişam ve gösterişin temsilcisi o burç! Aslanlar için mobilyaları birer hazinedir ve onları sergilemekten gurur duyarlar. Sadece kendi evlerinde olan aksesuarlara sahip olmak istedikleri için ev dekorasyonuna para harcamaktan çekinmezler. Tezat renkleri altın rengiyle bir araya getirmeye bayılırlar. En sevdikleri odaları büyük bir şatafatla döşedikleri yatak odalarıdır.


6. BAŞAK BURCU (24 AĞUSTOS - 23 EYLÜL)

Mükemmelliyetçi bir başka burç olan Başak için doğayla iç içe olmak çok önemlidir. Varsa evlerinin bahçe veya terasını dekore etmekten büyük bir keyif alırlar. Yoksa da salon veya oturma odalarına doğal esintiler yerleştirirler. Sadelikten yana olan Başaklar için bej ve gri tonlar vazgeçilmezdir. Etrafındaki insanlara yemek yapmaya bayıldıkları için favori odaları mutfak veya misafir ağırladıkları teraslarıdır.


7. TERAZİ BURCU (24 EYLÜL - 23 EKİM)

Ev dekorasyonunda desen ve renk kontrastı yaratmaya bayılan Teraziler için desenler çok önemlidir. Otantik ya da klasik asla fark etmez; yeter ki sadeliğin yerine hareket gelebilsin. Yüksek aydınlatmaya sahip abarjurlar ve farklı kontrastlara sahip resimler salonlarında yer alır. Vazgeçemedikleri renkler pastel ve pembe tonlarıyken, çıkmak istemedikleri odalar ise salonları ve mutfaklarıdır.


8. AKREP BURCU (24 EKİM - 22 KASIM)

Akrepler için aydınlık bir ambiyans her şeydir. Onların evleri herkesinkinden daha özel olur ama önem verdikleri en büyük şey kendilerine ait yerlerin her zaman temiz ve düzenli görünmesi gerekliliğidir. Siyah, beyaz ya da bu ikilinin tezatı Akrepler'in evlerini ele geçirmiştir. Çıkmak istemedikleri odalarıysa kendilerine dönebildikleri yer olan yatak odalarıdır.


9. YAY BURCU (24 KASIM - 21 ARALIK)

En özgürlükçü ve gezgin burç olan Yay, bu özelliğini ev dekorasyonuna da yansıtır. Bir yandan otantik çizgiler, bir yandan modernizmin temsilcisi avizeler salonlarına renk katar. Büyük rahat yastıklarda uzanarak seyahatlerini düşünmeye bayılırlar. Gezgin ruhlarını yansıtan turkuaz ve mavi renkler dekorasyonlarında yer alır. Misafiri çok seven Yay burcu temsilcilerinin en sevdiği odaları salonlarıdır.


10. OĞLAK BURCU (22 ARALIK - 20 OCAK)

Modernlikten ve minimalizmden pek haz etmeyen Oğlak burçları, hayatın her alanında olduğu gibi ev dekorasyonu konusunda da gelenekselcilerdir. Kendi kendilerine zaman geçirmeye bayılan Oğlaklar'ın evlerinin bir köşesinde mutlaka özel hobilerine dair bir köşe bulunur. Siyah ve toprak tonları bu burcun evinde göze çarparken; yatak veya hobi odaları evlerinde en sevdikleri yerlerdir.


11. KOVA BURCU (21 OCAK - 19 ŞUBAT)

En modern burç olan Kova burcu için salonlarının modern izler taşıması çok önemlidir. Farklı heykeller ve değişik bitkiler onların odalarına girer girmez göze çarpar. Teknoloji hastası olan Kovalar, evlerinde metalik gri ve beyaz renklerini yoğun olarak kullanırlar. Onlar için favori odaları diye bir şey yoktur çünkü her odalarına ayrı ayrı değer verirler.


12. BALIK BURCU (20 ŞUBAT - 20 MART)

Geldik en romantik burca. Balık burçlarının salonları sizi değişik tablolar, mumlar ve farklı kokularla karşılar. Kendilerini daha huzurlu ve mutlu hissetmek için yumuşak,rahat ve dinlendirici pembe tonlarını kullanırlar. Yatak odaları ve mutfaklarına sığınmayı pek severler.

33 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

コメント


bottom of page